MINUST

20190717_195029[1]

Tere Sulle!

Minu nimi on Triin Põllmaa. Keraamikat olen õppinud ja ka sellekohase ameti saanud Kuressaare Ametikoolis 1998 aastal. Keraamikuna ma siiski töötanud ei ole.  Kohe peale õpinguid siirdusin ma reklaaminduse põnevasse maailma,  kus olen pidanud kujundaja, tootmisjuhi, loovjuhi ja projektijuhi ameteid. Seni olen keraamikaga pigem päevatöö kõrvalt tegelenud.

Minu päevatöö on seotud turundusega, kuid käsitöö ja oma kätega meisterdamine on olnud alati minu elus väga tähtsal kohal.

Savi leidis mind aga 2012 taas üles ja sellest ajast saati on meie suhe aina  tugevnenud. Eraldi ateljeed või stuudiot mul hetkel veel ei ole. Valmistan oma keraamikat kodustuudios,  väikesed loomenurgas.

Koju loodud loomenurk on ehk suure unistuse väike algus!

Täna ei kujuta enam ettegi, kuidas köögi laua taga ja nagu “kass poegi tassides”  kogu selle  toimetamisega hakkama sain.  Nüüd on mul riiulid, savid, glasuurid, vormid ja ka tegemisega tekkiv savitolm kõik ühes kohas koos.  Ruumi on parasjagu niipalju, et saab ka kuni neljale inimesele töötubasid korraldada.

Suur unistus – keraamikaring!

2019 aasta sügisest käin Vihasool keraamikaringi andmas. Mulle endale meeldib aru saada, kuidas asjad sünnivad ja miks asjad toimuvad ja just seepärast ei võta ma ringi pelgalt koos tegemise kohana vaid teeme üheskoos läbi nii glasuurimise kui savitamise põhitõed. Tunnetame ja süveneme.

Minu suuremateks eritellimustöödeks on olnud:
Tänukarikad Kuusalu Valla haridustöötajatele
Tänumeened Kuusalu Valla2015 aasta inimestele
Firmakingitused ehitusettevõttele
Kokomo kohvidripperid
Valio kingitused omatöötajaile
Kruusid Valge Klaari töötajatele