TOODETEST

KEERDUDe loomine

Mulle meeldib, kui tegijat tuntakse tema tehtud asjade järgi ja toodetel on tegija nägu. Seepärast hakkasin Keerdudest teadlikult enda jaoks märgilist sarja kujundama. Selliselt oli mul end lihtsam määratleda.

Keerdudega alustades ei kujutanud ma tegelikult ettegi, et plaanitav terviksari nii laiaks kujuneb. Tänaseks on sarjal juba päris palju mudeleid ja mõtteid, kuidas seda veelgi laiendada, tuleb aina juurde.

Keerdusid on suuremaid, väiksemaid, õhulisemaid, madalamaid ja kõrgemaid. Lauale, kapile, seinale.
Kuna ma valuvorme ei kasuta, siis on kõik esemed lisaks glasuurile ka vormilt kordumatud ja saanud oma lõpliku kuju meeleolust, mis mul tegemise hetkel oli.

Toodete suurused olen määratlenud kõigile tuttaval skaalal S-XL.  Kuna piltide järgi ei saa alati aru, kui suured need asjad tegelikult on, siis annab ehk selline riiete suuruste süsteem paremat aimu nende mõõtudest.

Olen loonud oma toodetele ka sobiva kinkepakendi. Igal tootel on küljes väike voldik ja need on tähistatud ka Keerud märgisega. Kujundamise osas olen saanud tuge oma abikaasalt.

Keerud hakkavad elama ja loovad terviku just koos olles.
Soleerides kenasti ka üksi, hakkavad nad mitmekesi
eriti kaunilt kokku kõlama.

GO6A8577Oma tooteid teen ma kõrgkuumussavist. Keerdude glasuurimisel olen enamasti kasutanud pritsimistehnikat. Natuke olen katsetanud ka klaasi ja keraamika sidumist. Tulevikuplaanides on ka metalli ja puud keraamikaga tervikuks siduda.

MUUD KERAAMILISED TOOTED ja sarjad

Siis kui keraamikaga uuesti sinasõprust alustasin, arvasin, et tegelen vaid Keerdude sarjaga. Tegelikkus on aga teine. Lisaks Keerud sarjale on sündinud ja Oad ning Maskid. Nende sarjade raames on sündinud nii tasse, taldrikuid,  kausse,  ehteid, kulpe. Lisaks teen nii suuremaid kui ka väiksemaid eritellimus-projekte.

Korralik keraamik ilma kruuse valmistamata ei saa.

Jõuluaeg andis võimaluse teha väga palju erinevaid kruuse. Sain aru, et niisama ilu asemel tahaks tellija näha kruusil ka isiklikku puudutust. Nii oligi suurim müügiartikkel just nimeline kruus.
Nimede variante on tänaseks juba mitmeid. Kutsun neid ise tinglikult Liisi, Laura ja Triinu kruusideks.

kruusivariandid